Privátní zámecký wellness

V našem zámeckém wellness se spojuje krása historie s maximálním pohodlím a relaxací. Tento exkluzivní prostor je určen pro ty, kteří hledají únik od každodenního shonu a touží po intimním zážitku v nádherném zámeckém prostředí.

PRIVÁTNÍ WELLNESS

Privátní wellness zahrnuje elegantní relaxační zónu, kde si naši hosté mohou odpočinout ve vzduchu plném klidu. Pohodlná lehátka, jemné osvětlení a harmonická hudba vytvářejí ideální atmosféru pro odpočinek a regeneraci.

Pro milovníky saunování je zde soukromý saunový svět s moderními a tradičními saunami. Tato oáza klidu je ideálním místem k odstranění stresu, uvolnění svalů a očištění pokožky. Pro dokonalý relax poskytujeme soukromý whirlpool, kde si můžete užívat osvěžujícího ponoření a současně obdivovat krásné zámecké klidu.

Z kapacitních důvodů si svou rezervaci proveďte dopředu přes hotelovou recepci nebo v aplikaci MyAlfred.

PIVNÍ LÁZNĚ – Studené pivo osvěží v horkém dni, pivní koupel napomůže relaxaci a regeneraci pokožky

Pivní lázně jsou velmi oblíbená wellness procedura, která spojují teplou vodu s přidáním ingrediencí, které se běžně nacházejí v pivu, jako jsou kvasnice, ječmen nebo chmel. Tato lázeň má dlouhou historii a je populární pro své relaxační účinky a prospěšné vlastnosti pro pokožku a tělo:

  1. Relaxace svalů: Teplá voda pomáhá uvolňovat svaly a zmírňovat napětí. Při ponoření do teplé pivní lázně dochází ke zlepšení cirkulace krve, což může podporovat relaxaci svalů.
  2. Omlazující účinky na pokožku: Kvasnice a další složky obsažené v pivu jsou známy pro své hydratační a vyživující vlastnosti. Pivní lázně mohou pomáhat obnovovat vlhkost v pokožce, což zlepšuje její vzhled a elasticitu.
  3. Detoxikace: Pivní kvasnice mohou pomáhat odstraňovat toxiny z těla. Při absorpci přes pokožku mohou kvasnice podporovat proces detoxikace.
  4. Posílení imunitního systému: Antioxidanty obsažené v pivech, zejména v chmelu, působí jako ochranný mechanismus proti volným radikálům, což může přispívat k posílení imunitního systému.
  5. Stimulace metabolismu: Teplá voda v kombinaci s přírodními složkami pivní lázně pomáhá stimulovat metabolismus. To může být prospěšné pro ty, kteří hledají podporu při snaze udržet zdravou váhu.
  6. Psychologické benefity: Pivní lázně mohou také poskytovat psychologické výhody, jako je snížení stresu, podpora relaxace a celkový pocit pohody.

 

Z kapacitních důvodů si svou rezervaci proveďte dopředu přes hotelovou recepci nebo v aplikaci MyAlfred.

HYDROJET – suchá masážní vana

Ulevte si od svalového napětí, aktivujte svůj metabolismus a dodejte vašemu tělu pocit absolutní relaxace v soukromí v nejmodernější a nejefektivnější suché masážní vaně.

Délka masáže  je 20 minut, během kterých dochází k zvýšenému prokrvení masírované tkáně a rovněž ke stimulaci látkové výměny. To má za následek lepší transport kyslíku a živin do buněk, uvolnění svalového napětí a zmírnění případné bolesti. Dále se zlepšuje koncentrace a nechybí ani pozitivní vliv na nervovou a hormonální soustavu. Tato masáž se výborně hodí k odbourání stresu a psychického napětí. Mechanická masáž pomocí přístroje hydrojet je velice šetrná k lidskému tělu. Její absolvování nemá téměř žádné kontraindikace, vyhnout by se jí však měli osoby s křečovými žilami.

Z kapacitních důvodů si svou rezervaci proveďte dopředu přes hotelovou recepci nebo v aplikaci MyAlfred.

OXYGENOTERAPIE – regenerace kyslíkem

Dodejte energii vašemu mozku i svalům a zregenerujte tělo při fyzické i psychické únavě.

Moderní léčebná procedura, využívající příznivého působení kyslíku na lidský organismus. Její podstatou je vdechování kyslíku ve vyšší koncentraci, než v jaké je přítomný ve vzduchu. Tím se rovněž zvyšuje koncentrace kyslíku v krvi, zrychluje se krevní oběh a více kyslíku se dostává také do tkání. Protože je kyslík potřebný ke získávání energie při buněčném metabolismu, jeho nedostatek vede ke sníženému množství energie, poruchám paměti, snížení výkonnosti, zpomaleným reakcím, migrénám či snížení kvality zraku a sluchu. V případě, že tělu přísun kyslíku zvýšíme, buňky mohou produkovat více energie, dochází k urychlení růstu a regeneraci, zlepšuje se hojení ran a celkově se zpomaluje proces stárnutí.

Pokud se rozhodnete oxygenoterapii podstoupit, můžete také očekávat, že během procedury dojde k uvolnění a zklidnění organismu, odplavení únavy a zlepšení psychického stavu.

Oxygenoterapii je možné využít nejen ve stavu nemoci, vhodná je rovněž pro preventivní účely, neboť pomáhá posílit imunitní systém, působí proti infekcím, srdečně cévním a nádorovým onemocněním, migréně, příznivý vliv má rovněž na hypertenzi, cukrovku, poinfarktové stavy či srdeční arytmii.

Pozitivním efektem oxygenoterapie je dále zvýšení fyzické kondice, urychlení regenerace po sportovním výkonu a načerpání nové síly po náročné mozkové činnosti.

Kyslíková terapie je však pro své léčivé účinky indikována také v případě celé řady onemocnění, jedná se zejména o onemocnění dýchacích cest, například bronchitidu, astma, dále kardiovaskulární onemocnění, onemocnění trávicí soustavy, centrálního nervového systému, pohybového aparátu a doporučuje se také ke zlepšení stavu organismu před operacemi či naopak po operacích k doléčení.

Kontraindikací oxygenoterapie je epilepsie, zvýšená činnost štítné žlázy a tato procedura se nedoporučuje také osobám po transplantaci orgánů.

Z kapacitních důvodů si svou rezervaci proveďte dopředu přes hotelovou recepci nebo v aplikaci MyAlfred.

K wellness patří také gastronomické zážitky. Naše služby zahrnují možnost objednání lehkých a zdravých pokrmů, osvěžujících nápojů a lahodných dezertů, které si můžete vychutnat přímo ve wellness zóně.

Každý návštěvník našeho privátního wellness může očekávat individuální péči a přizpůsobení procedur dle svých preferencí. Vše je navrženo tak, aby poskytlo maximální pohodlí a pocit luxusu ve spojení s jedinečným historickým prostředím zámku.